Jak wybrać salę weselnąMiejsce przyjęcia weselnego  jest jednym z pierwszych i kluczowych kroków na długiej liście ślubnych przygotowań. Umowa z salą jest również jedną z najważniejszych umów jakie zawrzecie w trakcie organizacji wesela, to na nią przeznaczycie lwią część ślubnego budżetu. Jeśli udało Wam  się już wytypować kilka miejsc, które spełniają Wasze kryteria , należy koniecznie umówić się telefonicznie bądź mailowo na spotkanie z managerem lub właścicielem obiektu. Wedding planner ma ze sobą zawsze listę pytań,  dotyczących istotnych kwestii finansowych, organizacyjnych czy estetycznych. Polecamy i Wam staranne przygotowanie się do  rozmowy z właścicielem / managerem sali weselnej.

SALA I JEJ OTOCZENIE

Warto zwrócić uwagę na dojazd do lokalu, czy w dniu ślubu nie przysporzy on trudności Waszym Gościom, czy na wąskiej drodze zmieści się autokar? Jaka jest odległość od sali do miejsca ceremonii zaślubin, ile czasu zajmie Wam przejazd pomiędzy tymi punktami? Czy lokal dysponuje parkingiem, jeśli tak to ile posiada miejsc parkingowych i czy są one płatne?  Czy w cenie przyjęcia jest pokój dla nowożeńców. Pytajcie  o optymalną liczbę gości jaką sala może pomieścić,  jest to ważne by Wasi gości mogli czuć się komfortowo zarówno przy stole jak i na parkiecie.

Pytajcie co zawiera się w wyposażeniu sali: sprzęty, obrusy, zastawa, pokrowce na krzesła i czy są  to rzeczy  dodatkowo płatne. Kto zostanie obciążony za ewentualne zniszczenia lub szkody – stłuczonej zastawy lub zniszczonych sprzętów? Zwróćcie uwagę na układ sali, czy jest osobne miejsce na jedzenie i osobne na zabawę. Jakimi stołami dysponuje sala. Czy  za skorzystanie z opcji okrągłych stołów należy uiścić dopłatę? Ważne jest także jakim sala dysponuje nagłośnieniem, oświetleniem, czy posiada klimatyzację, jak jest ogrzewana. Czy sala ma własny agregat prądotwórczy na wypadek awarii elektrycznej?

MENU I OBSŁUGA

Koszt menu od osoby to rzecz oczywista, zapytać należy także o koszt tzw. stolika technicznego czyli fotografa, DJ i innych osób obsługujących wesele, menu dla dzieci. Czy jest możliwość zamówienia menu specjalistycznych: wegetariańskich, bezglutenowych i innych? Do kiedy należy podać ostateczną liczbę gości oraz kiedy następuje ostateczne rozliczenie przyjęcia weselnego? Warto wiedzieć również czy lokal pobiera tzw. korkowe i czy istnieje możliwość dostarczenia własnego tortu, a jeśli odpowiedź jest pozytywna to czy jest dla niego przeznaczona osobna lodówka?.  Zapoznajcie się z menu, zapytajcie czy można próbować wcześniej dań z karty czy degustacja dań jest w cenie, kiedy ma miejsce przed czy po podpisaniu umowy,  dla ilu osób jest przewidziana?  Czy sala zapewnia pojemniki na nieskonsumowane jedzenie i czy jest to w cenie? Ważną rzeczą jest liczba kelnerów  przewidziana do obsługi przyjęcia i czy ewentualnie można zwiększyć ich liczbę?. Czy  w trakcie przyjęcia osoba wyznaczona o to by dbać o czystość w toaletach? Kto jest odpowiedzialny za przyjęcie w czasie jego trwania – manager czy inna osoba? Czy istnieje możliwość wynajęcia obiektu na wyłączność, jeśli tak jaki jest koszt?

DEKORACJE I INNE UDOGODNIENIA

Upewnijcie się czy  w obiekcie jest sala  zabaw dla dzieci, wysokie krzesełka, przewijaki , osobne pomieszczenie by nakarmić niemowlę. Do której trwa przyjęcie weselne i czy można je przedłużyć, jeśli tak to na jakich warunkach? Do której godziny pracuje obsługa i ile osób z obsługi zostaje do końca. Czy sala proponuje dodatkowe atrakcje, np. pokaz barmański, wiejski stół, etc. i  czy są one dodatkowo płatne? Jeśli dekoracje sali są już w cenie zapytajcie jak wyglądają, ile ich jest, a najlepiej pojedźcie zobaczyć salę w dniu kiedy  jest nimi udekorowana. Zapytajcie czy obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Sprawdźcie również czy sala dysponuje sejfem i szatnią. Nie zapomnijcie o kwestii ZAiKSu, czy w umowie jest zapis o tym kto ponosi koszty licencji.

Jak widzicie elementów jest bardzo dużo i jak się domyślacie,  to jeszcze nie wszystko. Konsultant  ślubny wie o co pytać i jak negocjować. Jeśli chcielibyście mieć takiego pomocnika serdecznie zapraszamy do nas.

 

Jeśli spodobał Wam się nasz artykuł i chcielibyście otrzymywać więcej informacji o tematyce ślubnej, zapiszcie się do naszego anielskiego  newslettera!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera